İnternet Arkadaşlıkları ve Cinsiyet

Öncelikle bu konuda anlatmak istediğim konu ile herhangi bir cinsiyet tanımını yargılamak istemiyorum. Bunu belirttikten sonra ise şuna değinmek istiyorum.

Cinsiyet özellikle internet arkadaşlıklarında önemli bir konumda bulunuyor. Yani genel inanışa göre erkekler, kadınlar ile kadınlar ise erkekler ile arkadaşlık yapmayı tercih ediyor. Biraz özel bir alan olduğu için insanlar genel arkadaşlık tanımlarını internet üzerinde çok değiştirebiliyor. Bazı insanlar uzak bir mesafe ile arkadaşlık yürütürken bazıları cinselliğe kadar uzanan bir arkadaşlığı benimsiyor.

Fakat bu durum siz de önyargı olarak kalmamalı, yani internet üzerinde hem cinslerinizle de arkadaşlık kurabilmelisiniz. Bunu yapmıyorsanız denemeniz gerekli. Bunun dışında kendini cinsiyet tanımının dışında tutan eşcinsel veya birçok farklı kategoride değerlendirebilecek insanlar ile de arkadaşlık yapabilirsiniz. Bunun size negatif bir etkisi olmaz. Normal hayatta yan yana gelemeyeceğim diyeceğiniz bir insanı da tanıyabilirsiniz. Bunun size büyük artıları vardır.

Fakat bu durum onları veya başla kişileri aşağılamanız anlamıan gelmiyor. İnternet nicklerinin arkasına sığınmak sadece sefil ahmakların yapabileceği bir iştir. Bu konuda bu tür insanlar ile karşılaşırsanız artık tüm sistemlere entegre edilmiş block (yasaklama) sistemlerini kullanabilirsiniz. Ve ya site yönetimine bunu haberdar edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir